| unconnected a întrebat:

Am un Samsung Galaxy s3 mini albastru metalic.L-am scapat cu ecranul in jos din greseala sad.S-a zgariat putin pe partea din lateral (argintie). Ecranul nu a patit nimic pentru ca am avut folie.Intrebarea mea este: as putea sa-i inlocuiesc carcasa? Nu neaparat pentru cateva zgarieturi dar in viitor...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În principiu, se POATE schimba carcasa, dar ai NEVOIE de un Service serios, care să-ţi aducă o carcasă ORIGINALĂ ( care este destul de scumpă, dacă nu e originală NU se va potrivi cum trebuie ), iar manopera va costa destul de mult ( cam cât carcasa originală )...

Deci, e mai INDICAT să ai GRIJĂ de telefon, decât să trebuiască să-i schimbi carcasa sau dispay-ul!

Toate cele bune.