| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung J1 care nu merge tocmai bine. Am gasit pe net un videoclip in care te ajuta sa vezi daca telefonul tau e fake sau nu. Zicea ca daca, fiind inchis, apas in acelasi timp pe volum (down), home si power imi va arata niste informatii ale telefonului. Am apasat si zice:

A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications.If you want to download a custom OS, press the volume up key. Otherwise, press the volume down key to cancel.

Ce este custom OS? La ce ma ajuta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Custom OS este un soft facut "aiurea", sa functioneze telefonul pana ce-l cumperi.
E o imitatie "imbunatatita" cu functii suplimentare fata de original, dar care nu-ti dau nici o siguranta.
Nu-ti recomand sa-l instalezi, apasa micsorare volum pentru a abandona...

5 răspunsuri:
| YuuChan a răspuns:

Iti spun sa nu iti instalezi asa ceva. J1-urile sunt proaste de la Samsung, de la ei, nu ca sunt fake, stai linistit, e scump si rau, modelul te atrage la el. Te sfatuiesc sa il vinzi si sa iti cumperi alt telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru YuuChan):

Stiu, si eu mi-as lua altul insa:
1. Nu stiu cine l-ar cumpara, am vazut pe un site ca se vinde cu vreo 50 de dolari, si fiind si vechi d eun an valoreaza mai putin
2, Nu pot sa imi schimb acum telefonul.

Am vazut chestia aceea si credeam ca poate il face mai rapid...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Multumesc, am abandonat dinainte, ca imi era frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Ce ma?laughing Cred ca asta e cel mai prost raspuns pe care l-ai fi putut da vreodata, mai ai si funda.

| octav005 a răspuns:

Te pot ajuta eu. daca imi dai seria de IMEI. ITI POT SPUNE exact daca e fake s-au nu. ca sa aflii dai pe*#06#. dai pe privat mesaj