| gabrieladima a întrebat:

am un telefon Nokia 5230 care este codat pe Vodafone. Vreau sa il decodez dar in Ploiesti costa 50 de euro, mi se pare prea mult. Stie cineva site-uri care ofera coduri de decodare sau cum as putea rezolva problema asta? Mi se par prea multi bani, am dat destul pe el ca sa mai dau si 50 euro la decodat. Imi trebuie acum sa il folosesc pe cosmote.
Multumesc!

38 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

Vezi ca poti sa il decodezi direct la vodafone daca l-ai cumparat de la ei si este in garantie.Nu cred ca te va costa nimic asa am facut si eu si nu ma costat nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Cine ti-a cerut banii astia pentru o decodare este un sarlatan.Eu am decodat telefonul meu cu 35 lei in Braila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In iasi 80 lei

| twink a răspuns:

Telefoanele cumparate de la Vodafone cu prelungire contractuala sau cu abonament nou pot fi decodate inainte de expirarea contractului initial numai cu taxa de 50 euro, dupa aceasta perioada decodarea costa 10 euro. Daca ai cumparat un telefon independent de serviciile lor "la liber" decodarea este gratuita.
Poti incerca decodarea la un alt service dar iti vei pierde garantia.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://unlock.nokiafree.org/5230 uite aici sper sa iti fie de folos mie mi-a mers l-am decodat pe al meu...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am tot la fel nokia5230 si am fost la un magazin de decodat telefoane in Draganesti-Olt si am gasit cu 100lei sa il decodeze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Power on your Nokia 5230
2. Type #PW+UNLOCKCODE+1# (Where UNLOCKCODE is your unlock code you acquired earlier)
3. Your Nokia 5230 phone should say "SIM Restriction Off"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar functioneaza mersi

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este daca l-ai cumparat de la ei tot ei ti-l si decodeaza fara sa mai platesticeva in plus

Alte răspunsuri
| mary_5669 a răspuns:

Http://unlock.nokiafree.org/5230 uite aici sper sa iti fie de folos mie mi-a mers l-am decodat pe al meu...
intra pe adresa de mai sus si il vei debloca singur!
Mult succes!