| eu123456789 a întrebat:

Am un telefon Orange Pasadena si un card de memorie in el. Cum sa fac ca orice descarc sa mi se salveze pe card?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul aşa este setat : să instaleze aplicaţiile/jocurile AUTOMAT în memoria internă.

După ce le instalezi pe telefon POŢI folosi aplicaţia App 2 SD ( app manager ), pe care o poţi descărca de la linkul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

Cu această aplicaţie POŢI muta celelalte aplicaţii pe cardul de memorie ( SD card ).

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| CiprianFreeLife a răspuns:

Pai poti doar sa muti fiecare aplicatie pe SD dupa ce s-a efectuat instalarea.

| DL_LariDani_1995 a răspuns:

Si eu am la fel pasadena dar sincer nu stiu thinking n-am incercat pana acum