| raluioana a întrebat:

Buna. Am un telefon Xiaomi Redmi Note 10 Pro iar aseara am fost nevoita sa dau reset la setarile din fabrica deoarece nu mai puteam debloca ecranul folosind modelul pe care l-am pus si as dori sa recuperez fisierele sterse. Nu am apucat sa fac backup la datele din telefon iar singura varianta pentru a recupera fisierele ar fi o aplicatie care intr-adevar le poate recupera. Ce aplicatie imi recomandati? Funda

5 răspunsuri:
| IceRope a răspuns:

Nu ar trebui să ai probleme cu aplicația asta: https://www.gihosoft.com/android-data-recovery-free.html

| raluioana explică (pentru IceRope):

Suporta si marca de telefon Xiaomi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DiskDigger dar cu cat folosesti telefonul mai mult cu atat sansele sa recuperezi fisierele scad deoarece sistemul va incepe sa scrie alta informatie peste. Probabil o parte din ele au disparut deja. In plus este destinat mai mult fisierelor de tip media(imagini, videoclipuri, audio). Il poti descarca din play store dar varianta de PC este mai avansata, sau era, nu l-am mai folosit de ceva vreme.

| IceRope a răspuns (pentru raluioana):

Da. Scrie chiar pe pagina din link.

| Brizbriz a răspuns:

Nu vreau sa fiu ala care iti taie macaroana
dar NICIODATA nu am vazut o aplicatie de recuperare de date sa si recupereze date, cel putin nu la modul real si serios (am recuperat corect numai cateva fisiere mici, nimic mai mult), chiar la un moment dat am incercat una cu crack, care costa cateva sute de euro, si tot nu a recuperat nimic

si, foarte sincer, mi-ar place sa ma insel si tu sa iti recuperezi datele, chiar sincer

iar data viitoare incearca sa te duci pe alt device si sa cauti pe google ceva de gen "recover xiaomi pin" sau in loc de pin "password" sau "model"
si in orice caz, seteaza o solutie de backup, eventual sa salvezi pozele intotdeauna pe card si nu pe telefon, samd