| OanaSall a întrebat:

as dori sa stiu daca ma costa sa transfer un numar de telefon de pe o cartela pe alta. telefonul meu a fost furat si as vrea sa tin numarul activ pana il recuperez.
P.S. sunt in reteaua Orange (daca asta are vreo importanta)

2 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Te duci la Orange, le spui ce s-a intamplat si o sa-ti dea ei alta cu acelasi numar. Este posibil sa iti dea o cartela cu 4-5 euro pe ea si atunci trebuie sa platesti doar contravaloarea aceea. Daca il mai ai ia cu tine si plasticul acela de pe care ai desprins cartela intrucat pe plasticul ala se afla codul cartelei si sa stie ce cartela sa inchida, pentru ca pe acea veche o va inchide si iti va da alta cu alta serie dar acelasi numar de telefon.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Cartela ta SIM PrePay se poate inlocui gratuit daca ai o vechime mai mare de 1 an in reteaua Orange, un consum mediu anual mai mare de 40 euro si nu ai mai beneficiat in ultimii 2 ani de o inlocuire gratuita a cartelei SIM. Te asteptam in orice magazin Orange.
O zi buna,
Orange Helpers