| Andreea930 a întrebat:

Aș vrea să îmi cumpăr un iphone 7 sau un a6 2018! Sunt bune? Iphone 7 a avut cineva se mișcă bine? Are amprentă?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Https://m.gsmarena.com/apple_iphone_7-8064.php
https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a6_(2018)-9155.php
Uita-te pe specificatii si fa-ti o parere. M-am informat inainte sa imi cumpar telefon (anul trecut) si chiar eram la un pas sa imi cumpar a6.
In general, iti iei iPhone daca vrei un sistem stabil, usor de folosit si un telefon popular.
Cu Androidul poti deveni mai creativa daca te pricepi la telefoane si au sanse mai mari sa faca figuri, dar au unele avantaje, cum ar fi bateria foarte buna.

| Andreea930 explică (pentru Delcatty):

Am văzut că ar avea bateria bună, dar de ce nu se și scoate? Dacă se strică îl arunci cu totul? laughing)

| Delcatty a răspuns (pentru Andreea930):

M-am documentat si motivul nu e atat de evident: multe telefoane noi au componentele foarte sensibile si ai sanse mari, ca utilizator neexperimentat, sa il strici. Ba chiar exista un sticker cand incerci sa faci asta care iti anuleaza garantia daca il atingi (si faci asta cand umbli la el). Iar bateria e si ea foarte mica aparent.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA are amprenta, e un tel ok.se misca bine. a6 are bateria mai buna.eu as alege iphone 7.

| Andreea930 explică (pentru anonim_4396):

Iphone ul 7 are amprenta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea930):

Da are si filmeaza si 4k

| Andreea930 explică (pentru anonim_4396):

Pe eMAG la specificații am văzut ca nu scrie că are amprenta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea930):

M-am uitat acum pe eMAG scrie clar fingerprint sensorwinking nu sti tu sa citesti.
Are iphone 5s senzor darmite iphone 7. si cand cauti un telefon scrie pe google modelul respectiv si full specifications.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci poti sa il cumperi linistita ca are senzor de amprenta. problema e ca are bateria mica in rest e un tel foarte ok :*

| Andreea930 explică (pentru anonim_4396):

Știu să citesc, dar nu cunosc la multe telefoane să știu ce au și ce nu. Și nici nu am folosit un iphone de mult timp! Doar în magazin am umblat pe un iphone 6s. La apă este rezistent?

| Andreea930 explică (pentru anonim_4396):

Încă nu ai ales iphone ul 7?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea930):

Nu trebuie sa cunosti, trebuie doar sa citesti absolut tot la specificatiile telefonului. fingerprint sensor pare se ca nu ai citit.da iphone 7 este rezistent la apa. daca vrei telefon bun rezistent la apa si baterie cat de cat ok cumparati de la Sony sau Samsung.