| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau un telefon nou pentru ca actualul ma dispera. Este de tip android, marca HTC si merge cumplit de greu. Ma gandeam la un iphine 4s sau 5 sau chiar la galaxy s3 sau s2. Problema e ca nu ma pricep foarte bine sa le aleg. Stiu ca iphone merge foarte repede si ca este mai finut si subtire, in schimb nu are bluetooth, iar galaxy am auzit ca isi incarca greu aplicatiile si e un monstru ca marime. Voi care ziceti ca este mai ok si care e diferenta dintre galaxy si iphone? De asemenea as vrea sa stiu care este diferenta dintre modelele 4s si 5 si dintre s2 si s3... Sunt diferente majore sau sunt doar de nivel de marketing? si galaxy e mai ieftin decat iphone?

5 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Si HTC-ul e bun
al tau din ce generatie e? din ce an? stiu ca sunt cateva care se misca greut din cauza cardului bagat in ele...

si. galaxy e taticul fata de iphone. deci... eu as opta pentru galaxy s3, chiar si s2-ul e destept

| PerfectInsanity a răspuns (pentru eandopuncttk):

Am HTC wildfire.
mersi mult. acum ma uitam de oferte la s3 si sunt groaznice toate. eu sunt in Vodafone

| eandopuncttk a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Daca e wildfire e ok... daca e wildfire s nu mai e deloc ok.
incearca sa-ti salvezi ce ai pe card si ii dai un format
apoi ar trebui sa se miste bine.
si. s3-urile... sunt cam scumpele... dar merita banutii

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda un HTC One X, este MULT MULT MULT mai bun decat S3 sau iPhone 5 etc.
Este mult mai bun decat ele pentru ca are un procesor foarte puternic, un Nvidia Tegra 3 de 1.5 GHz quad-core, deci iti poti da seama ca este de calitate foarte buna si este mult peste iPhone sau S3, are un GPU (placa video) ULP GeForce, o sa ai niste grafici extraordinare in jocuri, din nou mai bune ca la S3 sau iPhone 5, are memorie interna destula incat sa-ti bagi toate jocurile tari, are un ecan HD cu o densitate a pixelilor foarte buna, ecranul este mai bun ca la S3 si ca la iPhone 5, are Beats Audio, deci se aude foarte clar si tare etc.
Este un telefon foarte foarte bun la pretul sau.

Daca mai vrei idei de telefoane:LG Google Nexus 4, LG Optimus 4X HD, HTC One S

Uite cateva site-uri de unde poti cumpara telefonul :
http://www.evomag.ro/
http://www.quickmobile.ro/

| iesiacasa a răspuns:

Sall eu am Samsung galaxy s3 si sunt foarte multumit de el la aplicati design la inceput mi s-a parut mare dar apoi m-am obisnuit cu el e mai frumos ca iphonul iar la jocuri iphonul e praf iar s3 ruleaza fara nici o problema.la camera s3 imi place cum filmeaza avand o camera de 8mp ca a lui iphone 5 dar s3 are mai mare camera secundara. deci ia-ti s3 si nu o sa-ti para rau daca iti ei iphone o sa-ti para rau. deci ia-ti galaxy s3