| laviniaaaaaaaaa a întrebat:

Azi, pe la 10, m-a sunat un număr care avea prefixul 0372. Am înțeles că este de la Vodafone. E adevărat? Am mai citit pe net că este prefixul de la Estonia, dar n-are cine mă suna de acolo. Deci, al cui este acel prefix?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

E posibil și să fie din străinătate, se numește spam și nu e recomandat să răspunzi la asemenea numere. Se întâmplă de obicei dacă îți împrăștii datele personale pe internet, pe site-uri care nu sunt de încredere. Și eu am fost sunat uneori din Bulgaria și din cipru dar nu am răspuns nici-o dată.

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Scrie pe google: număr telefon 0372xxxxxx și vezi de unde e! Dacă e Vodafone cum zici înseamnă că te freacă la cap un prost din Românica. Dacă e din străinătate e o încercare de înșelătorie! Să nu suni înapoi! Blochează numărul și gata!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci 0372 este numar de Vodafone de aici, de la noi, de ce nu ai raspuns? Numai prostii gasesti pe net.

| PainTech a răspuns:

Estonia are prefixul +372 (sau 00372 pe telefoanele care nu înțeleg semnul +), ceea ce e foarte diferit de 0372.

0372 e număr de la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și pe mine m-a tot sunat unu cu 0373 de mai multe ori, dar n-am răspuns. Nu are nici wapp și am întrebat printre prieteni dacă știe careva al cui e nr, dar nu a știut nimeni. Ideea e că dacă nu cunoști nu ai de ce să răspunzi. Nu-ți bate capul.

| Osneros a răspuns:

Aș zice să mai citești despre prefixe, că n-ai înțeles cum e treaba cu ele, dar ți-a dat deja un user răspunsul mură-n gură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a sunat număr cu 0373 - era de la Carrefour care se ocupa cu programarea interviurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru angajare

| Sofer a răspuns:

Dai pe google sa vezi de unde e. Eu nu as răspunde la asemenea numere.

| Gabigabyi a răspuns:

Nu iti mai bate capul. Daca mai suna odata nu mai raspunde ca sunt multi hoti