| Ione20011 a întrebat:

Bună, când încerc sa fac cont icloud și primesc nr de verificare prin mesaj pe telefon pentru verificarea numărului după ce îl trec în căsuța de acolo îmi zice ca nu poate sa conțină cifre din parola sau din numărul de telefon...ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| djmikestevenromania a răspuns:

Salut! este un cod format din 6 cifre, in primul rand. Acesta iti vine pe telefon, de exemplu 347893, ok. Introduci aceste cifre in casutele respective. Trebuie sa fie diferite fata de parola ta de mail, de cifrele care apartin numarului tau de telefon, ele sunt alese aleatoriu si trimise de Apple pe numarul tau de mobil. Incearca sa faci o adresa de mail, pe gmail, sau yahoomail, pe care o scrii intr-o agenda (adresa asta noua, dedesubt scrii si parola de la ea, asta fiind parola adresei de mail, de exemplu 18Mai1964), apoi iti faci un cont nou de Icloud, adica adresa de mail noua, parola care o ai la adresa noua de mail, 18Mai1964, ulterior vei primi un nou cod si ar trebui sa functioneze si pe iphone, sau Mac.