| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Cum pot dezactiva necesitatea introducerii unei parole pentru cartela SIM, atunci când telefonul se / îl închide, se descarcă sau se resetează / reporneste? De unde anume realizez acest lucru, din Setări? Mulțumesc! + Ofert fundița!
E urgent! happy

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu ne-ai sus nici ce sistem de operare ai pe telefon -daca ai telefon cu android sau iphone.
Dar poate te ajuta urmatorul link:
https://www.digitalcitizen.ro/......m-android/

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Android 11 - Setări / Date biometrice și securitate / dai scroll / Alte setări de securitate / Config. blocare cartela sim / aici debifezi 'blocați cartela sim'.

Pentru Android 10 - Setări / securitate / setari suplimentare / criptare și acreditări / setari blocare SIM. În cazul meu e dual sim și apare sim 1. Poate apărea sim 2 sau cum au denumit tu acel sim.

Sau pentru Android 10 folosește căutarea în setări "sim". La fel și android 11, folosești căutarea sim ( în meniul setări) și apoi selectezi Config. Blocare cartela sim".

| BIoody a răspuns:

Hopa vulpea cea flamanda in cautare de pasaricihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă-l ca este prea infantil pentru secolul în care trăim.