| PikaPikachu a întrebat:

Eu am Samsung Galaxy Gio cu android 2.3.3 si vroiam sa intreb daca mai este cineva care are acelasi telefon si a updatat versiunea android la ice cream sandwich sau jelly bean? Am vazut pe net ca se poate, dar trebuie sa risc cateva chestii de la telefon pentru ca versiunile astea inca nu sunt oficial pentru Gio. Deci e cineva pe aici care are? Daca nu, as putea sa pun o versiune un pic mai nou pe telefon, dar care sa fie sigura? big grin

Răspuns Câştigător
| andrey4u a răspuns:

Bun deci treaba consta in faptul ca daca te apuci sa rootezi ti se duce garantia.eu am avut 4.0.4 pe el si mergea ok desigur mai avusesem 5 softuri inainte.acum daca nu vrei sa pierzi garantia iti recomand sa te duci la setari>despre telefon>actualizare software e prima optiune.iti va da 2.3.6 parca care e destul de ok... povestea cu gio al meu e cam stagnata acum pentru ca i-am stricat bootloaderullaughing de la prea multe softuri bagate.iti recomand doar 1 soft la 1 luna cam asa si dupa poti schimba cauta totodata si materiale gen pw7 pentru a dezarhiva vum trebuie softul atunci cand esti in recovery.in fine sa te uiti la tutoriale pe net ca asa am invatat si eubig grin, acum iti urez mult succes si incearca sa iei softuri numai de pe forumul xdawinking