| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Îmi puteți recomanda vă rog frumos, câteva câteva modele de telefoane smartphone cu clapetă și touchscreen la prețuri accesibile? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cele care exista, nu au preturi prea accesibile.

Samsung Galaxy Z Flip /
Z Flip 5G

Motorola RAZR 2019

Motorola RAZR 2020 5G

Altele nu stiu sa fi aparut de la producatori respectabili, iar pe niste pocnitori chinezesti de la branduri fantoma, in caz ca gasesti asa ceva pe Wish, nu are sens sa iti cheltui banii.

5 răspunsuri:
| Olsen a răspuns:

Ia-ți Motorola laughing nu mai știu dacă era ultimul model dar costa o avere.
Nu prea se mai vând telefoane cu touch-screen și clapeta, sunt trecute, de mult apuse pe piata smartphone - urilor, poate găsești la secound hand pe publi sau olx.

| Simpatic a răspuns:

Smartphonuri cu clapeta? Nu stiu sa se fabrice acum.

| darrio2007 a răspuns:

Acum sunt cu touchscreen. Nu vad sa gasesti telefoane cu clapeta si sa fie si smartphone. Parca te-ai nascut azi.

| GPA a răspuns:

Hotărăște-te ce dorești să fie. Să fie telefon mobil sau să fie smartphone? Și una și cealaltă nu se poate, cel puțin n-am auzit până acum. Sunt doar două categorii, telefoane mobile și smartphone-uri (ce dispun de ecran touch și O.S complex, fie Android, fie iOS, fie Windows Phone.

Telefoane Smart cu tastatură suport și ecran tactil bazate pe sistem Android sunt, de exemplu telefoanele de la Blackberry din seria KEY, încă disponibile la noi :
https://telefonultau.eu/......ram-black/

E singura variantă de telefon Smart care include piesa clasică (tastatură qwerty neincorporată în sistemul de operare).

| RealKing01 a răspuns:

Care e bugetul tau? Cat iti permiti?