| Elennuk a întrebat:

iphone 4 se deschide doar daca ai cartela in el? La mine nu mai merge sa deschid fara cartela in el de la un timp.Imi apare sa setez data, ora silimba dupa arata ca nu merge fara cartela
(il am de un an jumate)

Răspuns Câştigător
| Alejay a răspuns:

Terminalele iphone au nevoie de semnal sim ca sa se activeze
nu uita ca terminalul intai se verifica singur la serverele Apple sa verifice mai multe lucruri - daca este blocat pe vreo retea - daca a fost furat si este in BLACKLIST.
Incearca sa-l dai si sa iti iei altceva pentru ca intr-o luna sau 2 maxim nici o aplicatie de pe appstore nu va mai functiona pe el pentru ca telefonul nu suporta decat ios 7.1.2 si 99% din aplicatii au nevoie de minim ios 8, 9 sau 10! va deveni un ipod pe care suni si primesti telefon!
Nu mai vorbim de cum se misca ca melcul prin meniu si aplicatii