| ysgamor a întrebat:

Mi-am luat un iphone 4s ....acum, am o nelamurire..acesta..are o cartela speciala? Nu merge sa deschid cu acea cheita? Funda!, promit!

Răspuns Câştigător
| mario1234 a răspuns:

Salut! Da se foloseste o cartele speciala daca nu gresesc ea numindu-se nanoSIM. Si evident ca merge sa deschizi cu acea cheita care ti-a fost data la el. Bafta!

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, acest model de telefon are cartelă "specială" : Micro-SIM ( deci NU este cartelă "obişnuită"/SIM normal ).

Vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-4212.php

Dar, ar trebui să poţi folosi acea cheiţă...

Toate cele bune.

| DiannaDia a răspuns:

DA, trebuie sa o duci la (Orange/cosmote/Vodafone) sa o taie. Iti trebuie doar partea aurie. Funda?!

| MYK3 a răspuns:

Cu acea cheita ai o gaura mica pe laterala, Impingi in gaura aia pana iese afara suportul de cartela, apoi daca esti la Orange/Vodafone/cosmote te duci la ei cu cartela ta sau cu alta si ii spui sa tio taie pentru un iphone 4s si asta e tot

| ArekkusuKage a răspuns:

Da are o carte speciala de fapt are simul special care trebuie introdus intr-o gaura de pe laterala telefonului cartela se cheama NanoSim si da nu are de ce sa nu mearga sa il deschizi cu acea cheita dar daca nu sti sa pui cartela cel mai indicat, ca sa nu il strici te duci la un service si ti-l vor pune ei sau in magazinul de unde la-i cumparatwinking succes sa imi spui daca ai reusit sa imi lasi repliwinking

| ArekkusuKage a răspuns:

Da are o carteluta speciala nanosim si trebuie sa ai grije cum o bagi, merge deschisa cu cheita dar cred ca nu sti sas o deschizi tu insa cel mai sigur ca sa nu il strici sau sa faci vreo boaca il duci la un service si ii rogi sa til bage ei sau cel mai simplu din magazin ul de unde ai luat telefonul big grin sa imi dai reply si sa imi zici daca ai reusit sa-l faciwinking succes

| ysgamor explică (pentru ArekkusuKage):

Da, am rezolvat aia cu fratele meu ...acum, intrebarea e alta, fara cartela SIM, nu merge sa intru in meniu?!

| devil1995 a răspuns:

Merge sa o deschizi cu aceeasi cheita si intr-adevar iti trebuie o cartela speciala...

| mawis a răspuns:

Salut, am si eu un iphone 4 dor ca nu e 4s ci 4 dar nucoteaza la toate e la fel.
La telefon merge microSIM nu nanoSIM, nanoSIM e deja pentru iphone 5 la el cartela e si mai mica.
Poti merge la un magazin al operatorului (Orange, moldcell...) si spune-le sa iti faca o caryele pentru iphone 4 pe numarul tau de telefon, iar cartela veche o vei putea arunca.
Si cind deschizi cu cheia intorceo in dreapta. Bafta

| ysgamor explică:

Da,am rezolvat problema aia..Ma rog, acum, fara sa bag SIM in el, nu merge sa intru in meniu? Funda! big grin