| Cristiina198 a întrebat:

La iPhone poti descarca aplicatii sau sa iti faci cont si fara sa pui cardul de credit?

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu, nu trebuie sa pui cardul, e optional. Iti trebuie doar cont si poti descarca aplicatii gratuite, la cele cu bani iti va aparea un meniu in care configurezi metoda prin care vrei sa platesti.
E exact ca la android, daca ai folosit vreun device cu acest OS.

2 răspunsuri:
| akashi4 a răspuns:

Nu ai nevoie sa pui cardul chiar daca nu vei cumpara nimic niciodata.

| Cristiina198 explică (pentru akashi4):

Deci nu e neaparat cardul?