| Hasss a întrebat:

Buna la toti ce zice-ti de acest telefon
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/orange-pa sadena

vreau sa-l cumpar.

pot sa-l decodez ca sa pot baga cartela cosmote?

7 răspunsuri:
| christiaan a răspuns:

Sal despre telefon nu stiu nimic dar iti spun eu daca iti cumperi un telefon de la Orange si il decodezi iti pierzi garantia.
P.S.Am cumparat acum o saptamna Samsung galaxy s II si mi-au spus ca daca il decodez imi pierd garantia. Faci cum vrei!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU cred că se poate decoda în România - vezi linkul :
http://blog.decodareonline.ro/......-pasadena/

Cel mult, CRED că poţi să-l RESOFTEZI ( cu root şi softul aferent ) - dar, aş zice că NU "merită" efortul!

Telefonul este unul slăbuţ, are memorie internă puţină ( NEPRECIZATĂ de Orange ) şi procesor slab ( neprecizat ).

Ca să nu mai zic că Orange Pasadena = Alcatel OT-918; deci, o firmă destul de slabă...

Vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_918-4659.php

În locul acestui telefon îţi recomand unul mai performant şi la un preţ accesibil :
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Chat-B5330-White.html

| Hasss explică (pentru bursuc001):

Man eu ultimadata am avut un Nokia 6303 si l-am pierdut
si acum am un Nokia 2730 clasic rolling on the floor pana imi iau telefon...
deci daca il iau pe asta va fi o mare diferenta deci voi fi multumit

dar nu stiu cum e trebuie cu decodarea...

la mine in oras stiu service-uri care deocdeaza dar nu stiu daca decodeaza si Alcatel.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Hasss):

Mergi şi întrebi dacă decodează acest model, ÎNAINTE de a-l cumpăra!

Altfel dai banii degeaba...

| Hasss explică (pentru bursuc001):

La Orange am aflat ca-l decodeaza dar trebuie sa il las lor sa-l duca la service...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Hasss):

DA, sigur că-l decodează, dar TREBUIE să PLĂTEŞTI suplimentar ( mai ales dacă îl iei la abonament )!

| Hasss explică (pentru bursuc001):

Il lau la liber... pentru ca 85 de euro 370-380 lei nu stiu exact
este destul de ieftin deci... si chiar daca are trebuie sa platesc suplimentar macar sa nu fie mai mult de 20-30 de lei...