| Trucker5 a întrebat:

m-am gandit sa fac o chestie cu Nokia c5 sa am net pe el. dupa cum stiti, el nu are wifi deci internet am doar trafic limitat (250mb, 500mb). am vazut ca digi are o optiune Net Mobil, iti faci abonament la ei, iti dau un stik pentru pc/laptop si ai net nelimitat. stick-ul respectiv are in interior o cartela sim, ca si la Orange sau Vodafone. oare daca decodez Nokia pe reteaua digi si introduc sim-ul in el o sa am net nelimiat la fel ca si pe laptop? ori trebuie sa intreb la ei de setari? stiu ca am incercat la fel cu Samsung Galaxy Tab 2 si a mers net-ul.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Nu merge am incercat si eu pe Vodafone, orage si digi. ar fi fost misto dar din pacate nu. e vorba de soft. ca sa mearga cartela trebuie sa ruleze un soft compatibil gen Mobile Partner, la windows, sau sa fie deja integrat, ca la ubuntu