| RRoberto2018 a întrebat:

Va salut!
Am un abonament Digi Mobil liber de contract. As vrea sa-l portez pe Orange ( sau Vodafone ), dar pe cartela prepay, nu mai vreau abonament. Se poate?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Nu.
Din pacate, oricare nou provider, accepta sa intri doar cu abonament, indiferent ce ai avut inainte.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce inseamna la tine liber de contract, avand abonament? Reziliaza contractul cu Digi si apoi ia-ti cartela de Orange sau Vodafone.

| Bany a răspuns (pentru darrio2007):

Poate folosește acest număr de telefon de mult timp.

| RRoberto2018 explică (pentru darrio2007):

Am abonament la care mi-a expirat perioada contractuala si pe care nu l-am prelungit. Daca il reziliez, imi pierd numarul, de aia vreau portare.

| RRoberto2018 explică (pentru Bany):

Exact, ai dreptate, nu vreau sa-mi schimb numarul, vreau sa-l pastrez.

| darrio2007 a răspuns (pentru RRoberto2018):

Ti l-au prelungit ei automat daca tu nu ai cerut rezilierea. Asa ca nu esti liber de contract.