| Naavin a întrebat:

Buna!
Mi-am reinnoit cu ceva luni in urma abonamentul la Telekom. Am mobil 6 si am optiunea Norton Security Online activa. Am primit un sms de instiintare care spune ca perioada gratuita a acestei optiuni(mai exact 3 luni), se incheie curand. Fiindca nu am nevoie de ea, am incercat sa o dezactivez printr-un sms, asa cum prevedeau instructiunile primite prin mesaj. Lucru imposibil, deoarece "momentan serviciul nu este disponibil, reveniti mai tarziu". Am revenit si mai tarziu happy si ieri si azi si tot nu merge. Mi-am facut MyAccount, nici de aici nu se poate dezactiva.

Pe site-ul lor spune sa sun la 1234. Am sunat... vai cata vorbarie. Nu reusesc sa dau de sectiunea optiunilor, sa dezactivez prostia asta de Norton.

Ce ar trebui sa fac? Cum sa o dezactivez?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Vorbeste cu un operator; sau mergi la o reprezentanta telekom.
De regula nu prea ai ce sa faci cu un antivirus pe telefon.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar daca se dezactiveaza automat si se incheie... las-o asa, nu cred ca o sa iti ia bani in plus sau ceva.

| Wr3nch a răspuns:

Mergi direct la magazin telekom, e cel mai sigur.