| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Cum sa activez serviciul roaming? Dacă am o optiune activa se va dezactiva dupa ce activez roamingul?
(Telekom)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti titulara contractului, suni la Telekom si le spui ca doresti activarea roamingului.
Iti vor pune cateva intrebari de identificare si dupa aceea iti vor activa acest serviciu, care nu este gratis.

| Dani6421 a răspuns:

Nu, aceasta nu se va dezactiva ea rămâne activa, poti activa acesta din setări - retele - activare roming.