| Alex31004 a întrebat:

Am un LG Optimus L5 si mi-a picat apa pe el. Cand l-am sters si am vrut sa-l bag la incarcat mi-a aparut chestia aia cum imi aparea si cand se incarca dar acum nu se incarca, doar aparea ceva gen ca nu se incarca si blitul licarea. Apoi am scos bateria si am incercat sa bag o alta baterie care se potrivea cat de cat. s-a aprins dar nu mergea touch screen-ul. Ce pot sa fac? Daca il duc la Cosmote(inca este in garantie) si mi-l baga in service, platesc ceva? Cam cat?

3 răspunsuri:
| ONElena11 a răspuns:

Daca e in garantie nu platesti nimic

| Alex31004 explică (pentru ONElena11):

Si daca e de la baterie? s-a ars? Nu o platesc? Sau touch screen-ul?

| ONElena11 a răspuns:

In principiu nu platesti nimic, depinde ce "clauze" ai la garantie