| NoName2105 a întrebat:

:). As vrea sa ma ajutati cu ceva,daca puteti,Samsung Galaxy Ace sau Samsung Galaxy Ace Plus? De ce? Mie imi place mai mult design-ul primei variante, ins nu sunt lamurita intre care sa aleg si daca e o diferenta mare intre ele..si inca ceva,pot sa pun pe ecran ceas, vreme si alte chestii la la Ace Plus? - http://www.google.ro/......tp?/imgres Multumesc, ofer funda;)

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

E o diferenta foarte mare:
1. Procesorul de la Ace plus este single-core 1Ghz, in timp ce la Ace este doar un single-core 0, 8Ghz.
2. Ecranul de la Ace Plus este de 3.6 inch, in timp ce la Ace este de 3, 5 inch.
3. Memoria interna de la Ace Plus este de 3GB, in timp ce la Ace este doar de 158MB (e o diferenta mare).
4. Inregistrarea video este la Ace Plus de 480p, in timp ce la Ace este de 320x240p (mai putin decat la Ace Plus).

Mai sunt multe altele, dar astea sunt cele mai importante

2 răspunsuri:
| XByancaElenaX a răspuns (pentru COOLboY):

Care e mai bun si scump, care se merita mai mult?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Categoric aş alege Samsung Galaxy Ace Plus, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Pentru comparaţie şi specificaţiile tehnice vezi linkul :
http://www.smartprix.com/......30_143.php