| numaieoadi a întrebat:

Buna seara TPU! Daca instalez CyanogenMod pe telefonul meu (g2 mini ) imi voi pierde garantia? si inca o intrebare pot sa mai revin la andoid-ul lui din fabrica dupa ce il instalez?

3 răspunsuri:
| AvM94 a răspuns:

Da iti poti pierde garantia daca shimbi softul. da dar sa-l gasesti pe cel din fabrica sa nu bagi alta versiune ca poti sa-l strici.

| sltlp a răspuns:

Pierzi garantia instant. Poti sa revii la softul de fabrica dar garantia tot anulata o sa fie. cel mult daca ai probleme sa te rogi sa nu verifice respectivii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, îţi PIERZI Garanţia sad
Se poate reveni la softul iniţial, dar NU prea te ajută cu nimic.

Toate cele bune.