| TEODORA2102 a întrebat:

Tocmai mi-am achizitionat un telefon e-boda dual sim easy la promotia aceea de la petrom si am 2 probleme cu el, poate s-a mai confruntat cineva cu ele:
1)De fiecare data cand incerc sa deschid camera imi da eroarea "deschidere camera esuata"
2)Nu reusesc sa ma conectez la internet, cred ca trebuie facute niste setari anume dar nu stiu cum sa le fac. Daca stie cineva raspunsul la aceste intrebari ii multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Sav_Johny_1992 a răspuns:

Pentru intrebarea 1, problema ar fi de softul telefonul. De exemplu eu am un Samsung Galaxy Mini 2 si l-am softat cu sistem de operare android pe care el ofician nu-l suporta, si nu mi-a mers camera. Apoi l-am softat din nou la fel dar cu un alt soft pe care nu il suporta dar mi-a mers camera. Depinde ce bug-uri gasesti in acel soft.
Iar pentru intrebarea 2, exista tutoriale pe net sau chiar pe pagina operatorului tau de telefonie.