| GrasuXXX a întrebat:

Miam achizitionat de curand o tableta myria si tot incerc sa ma conectez la internet dar nu reusesc imi puteti spune si mie cum as putea sau unde as putea gasi raspunsul?

3 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Probabil nu are 3G, deci nu te poți conecta cu o cartelă sim de voce sau internet. Mai rămâne conectarea prin WI-FI (wireless). Dai la meniu, setări, wireless și rețele, Wi-FI, setări WI-FI, bifezi WI-FI. Apoi ar trebui să caute singur o rețea. Aici e problema, că trebuie să o găsească. Rețeaua poate fi a școlii, a supermaketului, a vecinului sau chiar a ta (dacă ai conexiune la net prin cablu, aceasta conectată la un router wireless, care emite semnal WI-FI).

| DoarImpreuna a răspuns:

Pai ar trebui sa ai un Router Wirelees in casa si sa stii datele de acces ale retelei routerului. AI router? Ai rețea?

| GrasuXXX explică:

Da pai eu am net prin cablu.si de la mine din bloc vecin cu router in casa n-am toti au stick de net nu am 3g pe el am bifat casuta wi-fi dar problema este ca am nevoie de macar 3 liniute la wi-fi ca sa imi mearga putin netu acolo dar nu merge mai mult de 2 liniute si nu mi se conecteaza