| TataiaSmecher a întrebat:

TPU!
Acum ceva timp mi-am cumparat un telefon Nokia Lumia 530 Dual SIM.
Cand l-am aprins prima oara, totul mergea la el (suntet, touchscreen-ul, etc...) in afara de ecran.
Comenzile le primea, insa nu mergea ecranul: aparea ca si cum ar fi fost blocat.
Dupa ceva timp, si-a revenit, apoi peste cateva zile observ ca in timp ce umblu pe telefon, ecranul clipea ca si cum as fi apasat incontinuu pe butonul de blocare, pana s-a oprit din nou ecranul. Repet: Restul functiona perfect (sunet, aplicatii )
Apoi si-a revenit din nou peste vreo ora, iar acum, imi face chestia asta in fiecare zi!
Ce e de facut?
Nokia-ul e nou, comandat prin curier de la Orange

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In acest caz este recomandat sa mergi impreuna cu telefonul, factura si certificatul de garantie in orice magazin Orange Shop. Cel mai probabil telefon va trebui sa fie trimis in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| bogdybogditzu a răspuns:

Incearca sa il resetezi si daca nu merge te duci cu el la magazin, daca ai garantie

| Oana20002345 a răspuns:

Mergi cu el la reparat.