| Bogonos_Andy_1986 a întrebat:

Buna TPU am o problema telefonul meu Nokia lumia 530 nu se mai incarca s-a descarcat complet si l-am pus la incarcat arata ca se incarca se stinge si se aprinde dar a stat la incarcat citeva ore si tot nu se aprinde nu stiu ce sa fac ajutati-ma va rog

4 răspunsuri:
| Numenul a răspuns:

Aveam si eu aceeasi problema candva happy Eram intr-o tabara, si m-am conectat la Wi-Fi-ul lor. A mers o zi, a doua aveam aceeasi problema ca tine. Am citit pe net, si cica sa dau pe tasta Home+VolDown+Buton de stingere. Imi zicea ca parca e virusat telefonul... in fine. Am fost cu el la un prieten, l-a resoftat, mergea perfect. Dupa 1 an am mers in aceeasi tabara, si am patit la fel. Dupa mi-am luat telefon nou si oricum nu m-am mai dus in tabara aia happy Deci tot ce poti face (parerea mea) e sa vorbesti cu un expert in telefoane...
P.S. Eu am Samsung, mereu am avut, si am incercat chestia aia cu Home+VolDown+Buton Lock. Mergea pe orice Samsung, dar nu am testat pe Nokia.

| Petru_Alyn_Hațegan_1999 a răspuns:

Buna ziua la toata lumea! Detin un Nokia Lumia 530 si azi am intampinat o problema. Bateria era 26%, l-am bagat la incarcat si a inceput sa incarce dar de fapt descarca bateria pentru ca procentajul scadea si a tot scazut pana cand bateria a fost epuizata. Acum nici macar nu mai porneste dar nici nu mai incarca bateria. Ce probleme sa aiba?
Am schimbat si incarcatoarele dar degeaba pentru ca tot nu incarca. Cum este posibil sa bagi un telefon la incarcat si acesta in loc sa se incarce, se descarca?
Intre timp am facut rost de o alta baterie. Am bagat-o in telefon si imi arata ca are 75%. Dupa 5 minute de incarcare si aceasta a scazut la 72%. Care sa fie problema?

| Petru_Alyn_Hațegan_1999 a răspuns:

Telefonul meu Nokia lumia 530 se mai incarca s-a descarcat complet si l-am pus la incarcat arata ca se incarca se stinge si se aprinde dar a stat la incarcat cateva ore si tot nu se aprinde nu stiu ce sa fac ajutati-ma va rog

| Petru_Alyn_Hațegan_1999 a răspuns:

Vodafone : 0722.98.50.58
Cosmote : 0765.36.38.90
Romtelecom: 021.313.97.93