| Mihaitzaplesanule a întrebat:

am si eu un iphone 5 si de ceva vreme imi tot face figuri cand il bag la incarcare. Nu am incercat sa il bag la incarcat cu alt incarcator. cand il bag la incarcat trebuie sa misc mufa in sus sau in jos pentru al alimenta cu curent. si trebuie sa il pun intr-o pozitie anume ca sa mearga. Un prieten a patit la fel cu un s2 si a spus ca s-a largit locul acela in care intra mufa. cam la ce pret este sa schimb locul acela?

2 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

Cel mai ieftin iesi daca schimba cablul de alimentare vreo 20 de ron

| AndreySiAtat a răspuns:

Am exact aceeași problema ca tine. Vreau sa iti spun ca acum ceva zile am fost la un service si mi-a spus ca la iphone nu poate fi schimbată doar mufa de încărcare a telefonului, deoarece este împreuna cu placa de baza a telefonului.In fiecare dimineața "ma chinui" si eu sa il pun intr-o poziție anume sa se încarce, dar asta e.Mult succes!