| Ankutzaaa a întrebat:

Buna tuturor!
Am o problema, si sunt disperata.
Am un telefon Alcatel One Touch, de ceva timp imi cam face figuri la incarcare, iar dimineata cand l-am scos de la incarcat aveam doar o liniuta mica. Am incercat sa il mai tin la incarcat dar nu merge,nu se mai incarca. Am incercat si alt incarcator sa vad poate nu era incarcatorul meu bun,dar si cu alt incarcator face tot la fel(nu se incarca). Ce sa fac?
Cineva mi-a zis ca trebuie sa imi schimbe "chestia de incarcat din telefon", ca s-a largit si nu mai sta fix.
Va rog mult spune-ti-mi daca stiti voi ceva. Si daca totusi trebuie schimbat ceva, ce? si cam cat ma costa?
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| Джурий_Катька_1986 a răspuns:

Ar fi bine sa pleci cu telefonul la "Reparatii GSM" arata-le telefonul si poate te vor ajuta.
alta metoda ar fi sa pleci la magazinul de unde l-ai luat mai mult ca atit sa-i arati garantia daca nu a expirat evident
sper ca te-am ajutat.

| Ankutzaaa explică (pentru Джурий_Катька_1986):

Pai o sa ma duc, dar nu stiu cat ma costa. (nu prea am multi bani)
Telefonul este primit din Spania, deci nicio sansa de garantie..il am cam de jumatate de an. Daca ai vreo idee cat ar costa sa imi inlocuiasca mufa aceeia.
Oricum multumesc frumos!
Te pup!

| DeneRicky a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Te costa in jur de 70 de lei, si eu am patit-o si s-a rezolvat pe urma, cam asa te costa.

| Ankutzaaa explică (pentru DeneRicky):

Si cat timp a durat sa ti-l repare?

| DeneRicky a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Cateva zile.