| iTwizzie a întrebat:

am un iPhone 5 de aproape 2 ani, am un incarcator neoriginal la el. De o luna tot face figuri cand il pun la incarcat, am incercat sa il incarc si cu un incarcator original dar nu e mare diferenta. Oare e problema din telefon? Nu stiu ce sa ma mai fac sad... il pun la incarcat si nu se incarca sau trebuie sa imping mufa in telefon ca sa faca contact si uneori nici atunci nu se incarca :/. Totul mergea bine inainte, acum nici nu se mai sincronizeaza cu iTunes

2 răspunsuri:
| dinucristian2000 a răspuns:

Cred ca problema ta e cea mai comuna problema problema a smartphone-urilor. cred ca daca iti mai tine bateria si ai bateria buna inseamna ca e de la mufa. trebuie sa te duci la un service gsm si ti.o schimba ieftin nu e scump. si eu am avut aceeasi problema pe telefoanele mele

| iTwizzie explică (pentru dinucristian2000):

Pf. nu cred ca imi schima mufa, nu am luat incarcatorul cu garanitie. O sa imi cumpar altul, asta care a fost acum a costat 50 de lei, am mai avut unul neoriginal si m-a tinut un an, asta de acum doar 2 luni :O