| Thebestkiller a întrebat:

Am un laptop Acer cu urmatoarele caracteristici: procesor Intel celeron 1005M (1.9 GHz); placa video Intel hd graphics family; 4 GB ram ddr3.
Ce windows imi recomandati sa pun pe el? In prezent am windows 8 pe 32 biti.

3 răspunsuri:
| digit12 a răspuns:

Iti recomand Windows 7 pe 64 de biti excelent pentru jocuri!
Funda?

| Eclipse a răspuns:

Ramai la Windows 8, sau eventual, ai putea sa urci la Windows 8.1, eu folosesc 8.1 si nu am o treaba cu el.

| Danzell a răspuns:

Cred ca e ok sa ramai la win 8. windows 8 e cum ar fi trebuit sa fie window 7. si vista.

sau ai putea incerca un alt sistem de operare gen ubuntu, openSUSE, Mint.