| UnBaiatAnonimx221 a întrebat:

Salutare, TPU! Am un laptop, am windows 7 ultimate si am urmatoarele specificatii: 4 GB RAM, procesor Intel Celeron CPU 1005M 1.90 GHz, 64 biti si undeva la 470 GB memorie. Vreau sa schimb windows-ul sa bag windows 10 home sau pro? Pe care mi-l recomandati dintre cele 2? Credeti ca o sa imi mearga mai bine? Eu asa cred, astept si raspunsurile voastre. Multumesc! Legat de jocuri, ma joc decât SA:MP.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa schimb windows-ul sa bag windows 10 home sau pro?"

la fel, nu sesizezi vreo diferență

| AlexI99 a răspuns (pentru sierra1):

Nu e o diferenta foarte mare doar ca Home este mai asa lite. Adica nu ai nev de ultima racheta pentru el. Eu am un i7 8700, 16 GB Ram si GTX 1060 6GB, eu folosesc Windows 10 Pro.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexI99):

Multumesc pentru confirmare

| anonimg a răspuns:

Unele programe merg mai bine pe windows7, altele merg mai prost. Care cum sunt, o sa le vezi tu.

| Frank51 a răspuns:

Nu va fi o diferenta simtitoare intre ele.

| marinaru777 a răspuns:

Inainte sa schimbi windowsul schimba hdd pe ssd e maxim 180 lei la altex de 256gb si cand schimbi windows 10 sa dezactivezi antimalware https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Nu ai de ce sa strici laptopul! Recomandarea mea, este Windows 10 Home, daca vrei ceva mai lite, sau Windows 10 Pro, nu exista mare diferenta intre ele ci doar la anumite aspecte. Sunt multe magazine care ofera licente online, de aici ar trebui sa cumperi una, sunt mult mai ieftine (mai putin de 70 lei am gasit o data) si mult mai sigure. Nu te arunca dupa nu stiu ce linkuri tutoriale si alea pentru ca risti sa iti virusezi laptopul.

| AlexI99 a răspuns:

Eu iti recomand Windows 10 Home. Nu are foarte multe chestii inutile care sa-ti solicite pc mult. Iti urez bafta la instalat windows si la cat mai putine reclame pe google rolling on the floor))

| UnBaiatAnonimx221 explică (pentru AlexI99):

Multumesc, voi incerca, urmand un tutorial de pe Youtube, sper sa nu stric laptop ul laughing)