| Cesima a întrebat:

am un LG g2 mini caruia i s-a umplut memoria interna asa ca am luat un card sd de 16gb. Imi arata ca am introdus cardul dar daca vreu sa descarc ceva imi zice ca nu am memorie. Cum fac sa-mi descarc jocuri/muzica/aplicatii etc pe cardul sd si nu in memoria interna a telefonului? Funda ☺

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Mai întâi ar trebui să muți din aplicațiile deja instalate pe card. Vezi la setări > apps > dacă ai opțiunea asta; dacă nu, dezinstalează ceva și pune în loc aplicația app2sd, apoi folosește-o ca să faci manual chestia asta. Dacă zice că nu vrea fără root... nu ai ce face: ori faci root și folosești link2sd, ori... nu mai pui nimic fără să dezinstalezi altceva.

1 răspuns:
| OnNo a răspuns:

Schimba locul unde ti se stocheaza ce descarci