| AnaMaria101 a întrebat:

Am un Samsung galaxy mini 2 cu baterie Li-ion si vreau sa stiu daca necesita formatare
Fundaa :-)

Răspuns Câştigător
| xxx8 a răspuns:

Salut....pai sa iti explic cum sta faza cu formatarea ..normal ar trebui sa il descarci de tot macar 1 data si api sa il las minim 12 ore la incarcat pentru ca acel tell este in cutie de o gramada de timp si bateria lui nu a mai fost incarcata demult si trebuie obisnuita din nou altfel exista un mic risc de a se umfla chiar daca este li ion deci macar 1 data fa asa ca sa fi sigurawinking

2 răspunsuri:
| AaNdYy a răspuns:

Normal la smartphone-uri nu mai necesita formatare, aia se facea la telefoanele vechi. Cel putin eu la un HTC Sensation nu am facut si inca tine bateria ( il am mai mult de un an ) si nici acum la Samsung Galaxy Note 2 nu am facuthappy Mi se pare pierdere de timp!

| Denis505 a răspuns:

Nu, nicio baterile li-ion nu necesita formatare, in special la samsunguri care au bateria rezistenta si cu multe incarcari.