| sebifam a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa achizitionez si eu un iphone 4s si as vrea sa stiu niste coduri care sa testeze display-ul,etc, si daca pot afla cumva daca a fost reparat sau a fost cv schimbat la el.

1 răspuns:
| Ady2098 a răspuns:

Intri la calibrare tastatura din setari.iti dau un sfat, ca sa vezi daca e original activeaza bluetooth si trimite ceva. daca trimite nu e original ci chinezarie. iphone-urile trimit fisiere prin bluetooth doar daca au aceas firma. daca se aude muzica tare rau nu e original!