| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu cat costa ca cei de la Orange sa imi bage din nou softul original la telefonul Orange Zali!

Funda!

3 răspunsuri:
| sk3131 a răspuns:

Eu la telefonul meu vechi ( Samsung Galaxy Mini ) plateam aprox 40 lei si cred ca pretul ar trebui sa fie asemanator. In orice caz verifica daca mai ai garantia valida ca daca o ai poti merge sa iti faca resoftarea gratis. Iar daca iti face asa telelfonul si cere sa fie resoftat de cel putin 4 ori pe an... e grav si e posibil sa trebuiasca sa iti iei un tel nou... sincer sa fiu sa dai de 10 ori cate 40 lei ( asta cat am platit eu pentru resoftari (am avut problema asta timp de 2 ani jumate ) adica 400 lei...mai bie strangi niste bano si iti iei ceva mai bun (asta daca ai problema asta mai des)) Funda :3?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia de achizitie, in orice Orange Shop. Colegii mei iti vor oferi toate informatiile despre costurile aferente resoftarii telefonului

Cu prietenie,
Orange Helper

| Alexandr a răspuns:

Cred ca e mai ieftin sa cumperi unul nou deoarece s-ar putea sa coste cat telefonul!