| xXWhisperOfLoveXx a întrebat:

happy
As vrea sa stiu si eu, un telefon pentru cat timp trebuie sa stea la incarcat PENTRRU PRIMA OARA?

Răspuns Câştigător
| MatiesIonut152212 a răspuns:

Buna, daca cumpari un telefon nou, tebuie lasat de 3 ori la incarcar timp de 16 ore. Dar sa nu-l pui nici odata la incarcat pana nu se inchide(se termina toata bateria) cand termini, il bagi cand vrei la incarcat si faci ce vrei cu el. Dar cand cumperi o baterie noua faci la fel. Bafta

4 răspunsuri:
| Wesson a răspuns:

Prima oara el trebuie reformatat lasa-l 24 de ore, eu spun pentru ca daca il lasi mai putin de 16-17 tot timpul o sa t-i se descarce bateria repede.

| Marcu_Mihai_1993 a răspuns:

Normal cam 24 ore

| PinkPanther a răspuns:

Telefoanele noi NU SE MAI FORMATEAZA. il pui normal 1-2 ore. pana se incarca bateria.

| MihaiEddy93 a răspuns:

10 ore cu telefonul inchis