| Loveyourself a întrebat:

Azi am primit un Iphone 4s de la matusa mea care are versiunea aia foarte veche 4.3.3 asa imi scrie iar cand intru la configurari nu-mi arata nicaieri "Actualizare software" ca la 5s de exemplu. Deci pur si simplu nu pot actualiza telefonul, nu pot sa descarc nimic pentru ca nu am versiunea noua a telefonului si nu am nici cont de iTunes pe PC (ala la ce mai e necesar?) Maine am sa merg sa-mi tai si cartela si sa verific daca e decodat, poate nu e ca nu a fost folosit in Romania. O fi si asta o problema?

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Sa nu cumva sa-ti faci update la ios8 ca o sa iti mearga foarte rau...
maxim ios7(soft)...Apple nu mai ofera suport pe softuri ca si ios4, 5,7 doar pentru 8
poti sa-ti faci update cu un pc la indemana...
e greu sa faci update la soft
trebuie sa descarci softul pentru telefonul tau.ipw

roaga pe cineva care se pricepe sa ti-l faca ca se poate

si sa nu cumva sa faci update la ios8 doar daca iti salvezi shsh blobs pentru softul curent in cazu tau 4.3.3