| Isabela123Isa a întrebat:

Buna TPU... Cum imi pot pune poza de profil la WhatsApp?
Mai pe scurt, unde sunt setarile la whatsapp?
Am android nivo.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AdellaMI a răspuns:

Sub ecran se afla niste semne. Pe unul din ele sunt vreo 4 linii orizontale. Apasa pe ele, iar acolo trebuie sa arate mai multe functii (ex. Setari, si restul...), intra pe fiecare si uitate sa vezi la ce foloseste si trebuie sa cauti una pe care scrie "Detalii profil",(cel mai probabil se afla la setari.) Iar acolo scrie Nume si Imagine.
Chiar sper ca ti-am fost de folos, dar stiu ca la telefoanele cu touch, mai ales la Samsung-uri, este cam acelasi lucru ca si la telefonul tau, deci nu e ceva cine stie ce.
Chiar sper ca asa e cum am spus cu poza de profil. Bafta!

2 răspunsuri:
| BeatrizBetty15 a răspuns:

Cum intri pe Whatsapp sus in coltul din dreapta iti apare o lupa pentru cautare, o chestiuta cu un plus pentru conversatii...in fine si iti mai arata trei puncte verticale...dai pe ele si iti apar mai multe chestii printre care si "setari"... dupa ce ai dat pe setari iti apar tot asa mai multe variante printre care si "profil"...dai pe profil si vezi acolo...
Cu placerewinking

| Isabela123Isa explică (pentru AdellaMI):

Multumesc, am reusit.