| nessayaR a întrebat:

Daca iti iei cartela cu numar de Orange trebuie sa o reincarci pe urma sau ai deja credit pe ea(ma refer prima data cand iei cartela)?

9 răspunsuri:
| c0rL a răspuns:

Ai credit pe ea

| catablondu a răspuns:

Buna, ai o optiune cu 2000 de minute in retea, 100 nationale sau ceva de genul, iar daca nu iti convine optiunea, trimiti mesaj la 321 cu textul credit si primesti 5 euro, dar asta doar daca nu consume nimic inainte.

| nessayaR explică (pentru catablondu):

Deci sa inteleg ca aceasta optiune o ai pe cartela cu numar nu trebuie sa o incarci sau sa-ti cumperi o cartela reincarcabila tu

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Ai credit pe ea, si depinde cat, iti poti lua cartela cu numar cu 4 euro, cu 5 euro, sau 3... si cand deschizi cartele iti trimit ei niste optiuni din care poti tu alege, sau intri la *100# si gasesti acolo optiuni, sau iti creezi propria optiune pe net la http://www.orangeyoung.ro/creeaza-optiune-prepay#

| catablondu a răspuns (pentru nessayaR):

Da, ai optiunea respective fara sa mai incarci, sau, dupa cum ti-am zis daca nu iti convine aceasta variant, poti allege sa primesti 5 euro si sa activezi ce vrei in limita creditului.

| 8mariastar a răspuns:

Cand iti iei ai credit pe el si candse consuma creditul poti reincarca din nou dar dupa 6 luni cartela expira de tot nu mai poate sa te sune nimeni si trebuie sa iti cumperi alta

| GabrielaIoana a răspuns:

Ai credit pe ea si gasesti la o exatraoptiuni ce optiune poti activa.

| kzd a răspuns:

Ai credit pe ea.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Cartela SIM include 2000 de minute in retea, 100 nationale si internationale fix sau SMS nationale. Daca doresti sa beneficiezi de credit si nu de aceste resurse, dupa activarea cartelei trimite un sms la 321 cu textul «EURO» si creditul se va realoca pe cartela ta.
Beneficiile de mai sus sau creditul sunt valabile 30 de zile si pot fi folosite doar in perioada activa a contului PrePay.
O zi buna,
Orange Helpers