| allyyhyymmmsss a întrebat:

de ce atunci cand bag cablul de date in telefon si firul celalat in pc de ce imi spune "incarcare baterie"?

8 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Pentru ca se poate incarca telefonul si asa, conectandu-l la pc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca pe usb circula curent si telefonul se incarca de aia.

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Pentru ca in Usb circula un curent de 5v cu care telefonul ta se alimenteaza disi eu i-ti sugerez sa nu il incatci la pc pentru ca i-ti strici bateria e un voltaj mai mare decat trebuie ca sa se incarce telefonul

| allyyhyymmmsss explică (pentru AlexDynamo1996):

Pai da, dar eu vreau sa nu se mai incarce si sa-mi arate folderul din care sa iau poze din telefon si sa le pun pe pc... ma poti ajuta?

| allyyhyymmmsss explică (pentru OoBunnyoO):

SI ce trebuie sa fac ca sa nu se mai incarce si sa aiba loc transferul?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru allyyhyymmmsss):

Asigura-te ca ai driverul de la telefon instalat, daca este nevoie de el. Dupa cand bagi cablul in telefon pe telefon ar trebui sa iti apara mai multe optiuni, cul ar fi sincronizare pc, conectare pc...ele depind de la telefon la telefon si vezi care functioneaza din ele.

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa nu se incarce
totusi gandeste-te ca el fae schimbul de fisiere prin acest curent
adica daca nu este curent nu merge deloc

| allyyhyymmmsss explică (pentru AlexDynamo1996):

Cum adica sa fie curent?