| dariusel a întrebat:

Detin un telefon Lg OPTIMUS L5, am o problema cu el la camera foto, am 4-5 punctulete negre pe imagine cand fac poza si filmez, destul de deranjante, sticla de la camera este curatata, am dat chiar si acea sticla\ plastic jos, crezand ca este pe camera ceva Nimic, Am curatat-o, tot...ei bine punctuletele alea negre nu dispar, Ele au aparut in timp de aprox 2-3 saptamani! Pe rand pot sa zic.Ei bine nu stiu daca mai am garantia telefonului valabila, pentru ca am auzit ca daca faci actualizare la software iti pierzi acea garantie, acuma am android 4.1.2, de la 4.0 Ei bine daca stiti imi puteti spune cum remediez aceasta problema? Display-ul telefonului nu are nimic! Se vede Normal, Doar cand intru in camera vad punctele alea negre

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

LCD-ul telefonului are pixeli morti. nu cred ca e de la camera.
Garantia iti inlocuieste sau repara ecranul telefonului fara plata.

Chestia asta cu pixelii morti este valabila in orice garantie gen pentru laptopuri, televizoare, ...practic orice are un lcd in el.

| dariusel explică (pentru Danzell):

Nu LCD-ul telefonului nu are absolut nimic, Punctele apar doar in camera cand intru, si pe pc cand pun pozele \ video se vad

| Danzell a răspuns (pentru dariusel):

Poti sa incarci o imagine pe web sa vad?

| dariusel explică (pentru Danzell):

Desigur, https://www.facebook.com/....../photo.php am ales sa iti arat asa, e mai usor! acele punctule :o3

| Danzell a răspuns (pentru dariusel):

Posibil sa fie din cauza celulelor din camera desi dupa forma nu prea as zice. (mie mai degraba imi par zgarieturi)

Cand faci poza fara capacul de protectie tot asa iti raman pete?

| dariusel explică (pentru Danzell):

Da, tot asa! Am incercat si frara! Chestia e ca atunci cand am incercat sal dau jos, erea lipit, si acel " capac " erea din sticla \ plastic ceva! si s-a cam crapat ..Si eu acuma nu il mai am! Tocmai din cauza asta am zis daca mai mi-l face la garantie fara acel " capac " sad

| Ovi_Ovidiu_1987 a răspuns:

Salut....de ce pozele facute cu LG l5 se vad mici cand le descarc pe calculator? pe telefon se vad bine