| alexandra_2771 a întrebat:

Buna fetelor :*
voi cu ce va epilati?
eu am o mica-mare problema cu epilatul...
ma epilez cu epilatorul si desi imi smulg firele de par, tot ramane ceva negru la suprafata care nu se ia.
si arata asa de urat.
ce sa ii fac sa nu se mai vada punctuletele alea negre?

7 răspunsuri:
| Dianna_7625 a răspuns:

Buna... Alea is firele de par care iti cresc sub piele. este singurul dezavantaj al epilatorului straight face,,, Poti cu o penseta sau cu ceva ascutit sa ti le scoti de sub piele si dupa dai din nou cu epilatorul big grin Daca te.am ajutat

| gabrielutzu a răspuns:

Probabil ca esti nespalata.Te sfatui sa folosesti,pe langa epilator, si apa & sapunul. Ajuta mult, sa stii.

| Summerismine a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara. Este f buna. + ca in timp mai rareste parul

| strawberryblonde a răspuns:

Exfoliaza-ti pielea inainte si dupa epilare, sau epileaza-te cu ceara calda, sau benzi de ceara recehappy

| katycc a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara si este foarte buna.nu ai ce sa le faci pentru acelea sunt radacinile pentru ca epilator rupe nu smulge din radacina precum cearahappy. incearca sa incepi sa te faci cu ceara la un salon ca sa compari sa vezi daca esti multumita de rezultathappy

| dydav a răspuns:

Incearca ceara de unica folosinta. un aparat costa in jur de 70 lei iar rezerva de ceara 6 lei. iar hartia care o aplici peste ceara 20 lei 100 bucati cu o rezerva te epilezi picioare lung/ maini / inghinal si iti ajunge. e destul de simplu

foloseste diverse uleiuri/ creme hidratante pentru "dupa epilat" poate trece cu timpul. acum a dat si soarele te mai bronzezi nu o sa se mai vada

| robiibtw a răspuns:

"punctuletele negre" sunt fire care au ramas crescute sub piele si de obicei nu pot sa iasa daca porti prea des blugi sau pantaloni prea stramti. eu ma epilez cu crema, initial am incercat si eu cu epilatorul dar am vazut ca rupe unele fire in loc sa le scoata din radacina (ma rog, depinde cat de bun e aparatul -.- ) dar cu orice te epilezi, nu ai ce sa faci cu puntuletele alea :d decat daca le scoti cu penseta, dar s'ar putea sa te doara :]