| Lycan a întrebat:

Buna TPU
Doresc sa achizitionez un Samsung Galaxy S5 de pe Emag.
Sa il iau resigilat cu 1620 lei ( zice are zgarieturi fine pe suprafetele lucioase si beneficiaza de 24 luni garantie).
sau astept pana la Black Friday si iau unul nou.
Faza e ca nu stiu ce pret va avea, acum e 1800 lei ( reducere 18 % de la 2200 lei ).
Help needed.

Răspuns Câştigător
| OctavianT a răspuns:

Nu lua resigilat. Eu am luat de la eMag un S4 nou la care am gasit probleme majore (tenta de culoare pe display - adica display pe moarte) si l-am returnat. Surpriza: mi-au zis ca va intra la resigilate.
Cred ca iti poti face o idee ce rebuturi sunt la resigilate.
Ia-ti S4. E cam acelasi lucru (eu asa am facut, cu toate ca as fi putut sa imi iau un S6 cash fara sa simt prea rau la buzunar

5 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Daca doresti sa iti cumperi acest model indiferent ca este nou sau putin folosit, te sfatuiesc sa iti cumperi unul la oferta de pe OLX. In mare parte, iti vei da seama cine are sau nu un telefon care a trecut prin 10 maini si cine nu. Iti las un link informativ sa vezi cam ce ai putea gasi.
http://olx.ro/......4ws2C.html promoted

| Lindoro a răspuns:

Du-te la eMAG si probeaza s5-ul resigilat(inainte suna-i ca sa vezi daca il au ca altfel te duci degeaba) si daca zgarieturiile sunt doar pe folia de pe display si nu are si alte defecte atunci ai putea sa-l cumperi.

| Lycan explică (pentru Lindoro):

Locuiesc in Bistrita

| AGirlWithDreams a răspuns (pentru OctavianT):

Sa stii a si eu mi-am luat un evolio x7 resigilat de pe eMAG si zicea ca am zgrieturi pe spate si nu avea

| Lindoro a răspuns (pentru Lycan):

Este cam riscant sa-l iei resigilat daca nu te duci acolo sa-l probezi.Totusi daca nu-ti place il poti returna.