| Iulia0102 a întrebat:

BUna, TPU! :*

recent mi-am cumparat un telefon, LG L65. acasa am un router si bineinteles am incercat sa ma conectez la internet, am pus parola, tot, tot, dar nu merge sad. am intrat pe Chrome si scria ca trebuie activate date mobile si wi-fi-ul. le-am activat si tot zicea ca-s dezactivate thinking cum sa ma conectez :O? sad va rog ajutati-ma puppy dog eyes. FUNDA! :*

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Ai incercat sa ii dai un reset la telefon?

Esti sigura ca ai pus parola corecta?

Alte deviceuri mobile merg pe acel router?

Cand deschzi g chrome si iti zice wireless sau date, nu le poti avea activate pe amandoua deoarece atunci cand telefonul se conecteaza la onretea wireless blocheaza datele mobile.
Dar tu ai internet pe mobil la abonamentul/cartela pe care o ai?