| Rogger14 a întrebat:

Buna tuturor. Am o problema cu care ma confrunt de cateva zile.Mi-am achizitionat un Nokia Asha 210 galben si la inceput totul era bine. Dar acum materialul mai exact carcasa a prin o culoare mai inchisa, un galben mai inchis spre verzui asa. Nu l-am bagat in solutii sau nu l-am tinut la praf sau alte chestii. Am incercat sa il curat cu mai multe de la apa si servetele umede, pana la solutii de curatare a plasticului. Dar nuanta inchisa nu s-a dus. Ce as putea face? Funda! sau cu ce solutie as putea sa dau? Precizez: carcasa e din platic mat.

1 răspuns:
| oioneko a răspuns:

De obicei nu prea ai ce sa faci in cazuri ca asta. Poti sa incerci sa tii carcasa in alcool peste noapte, daca nu da nici-un semn ca se curata cumparati alta carcasa.