| Duhovnicul a întrebat:

Am inteles ca sunt solutii speciale pentru curatat calculatorul, imi puteti spune unde as putea gasi, cum se numesc, cat costa sau daca sunt bune la ceva? am incercat si cu servetele umede, carpe... si tot nimic. Plus ca am un fratior mic care are obieciul sa manance cat timp lucreaza la calculator asadar tastatura e foarte lipicioasa si cu firmituri iar monitorul plin de praf si nu stiu cu sa il curat, cineva mi-a spus ca el il sterge cu spirt dar apoi mi-a zis un prieten ca nu e bine. Ma ajutati si pe mine? big grin

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună, Teddy. Cum a spus şi Fredie, există şerveţele umede speciale. Încearcă prin mall, pe la Media Galaxy... O cutie cu 100 costă doar 16 lei, de la Clean Like. Sunt biodegradabile, au efect antistatic şi dezinfectant şi nu conţin alcool. Bine, aşa mai sunt de la Ronol, astea costă 21 lei, tot cu 100 bucăţi. O zi bună, spor la curăţat! happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca Data Flash office cleaner. 100 bucati servetele umede fara alcool.La 16 lei.De la Dep.de calculatoare.Sunt bune.

| Fredie a răspuns:

Salut. Sunt servetele umede speciale pentru monitoare lcd. Se gasesc in marile lanturi de magazine, la raioanele de birotica si papetarie. Eu mi-am cumparat si sunt super multumit de ele. Le poti folosi si pentru mouse, tastatura. Contin un detergent sau o solutie de curatat fara alcool, care nu iti va strica monitorul, asadar le poti utiliza cu incredere. Bye.