| onitza1796 a întrebat:

am un Nokia 7100s-2 fabricat in Hungary,code 0576772, IMEI 358023035225770. As dori sa il decodez..ma ajuta cineva?happy este codat pe Italia.l-am dus la gsm mi l-a facut si primeste doar cosmote-ul acum si vodafone..cum pot sa il fac sa primeasca si Orange?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU te sfătuiesc să introduci coduri obţinute/găsite aiurea pe net, deoarece RIŞTI să-ţi blochezi definitiv telefonul.

Zilele trecute mai erau pe aici vreo 3-4 useri care au "păţit-o"!

Mergi cu el la service; dacă acolo unde ai fost nu ştiu să ţi-l decodeze să accepte Orange, mergi la alt service...