| Adrry00 a întrebat:

De putin timp am achizitionat un Samsung Galaxy Ace Plus, si inca nu stiu sa-i pun un ton de apel implicit din descarcarile mele. Daca dau direct pe fisierul pe care vreau sa-l setez nu am optiunea setare ca..., daca dau din setari imi apar soneriile din memoria telefonului. Nu stiu daca are vreo importanta, dar melodia pe care vreau sa mi-o pun este luata de pe fisierulmeu.
Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| SparkleO a răspuns:

Salut.

uite ce sa faci :

gaseste melodia pe care vrei sa o pui... tine apasat cu degetul pe ea pana apar optiunile, si din cate stiu eu, va fi printre primele optiuni "setare ca ton de apel". daca nu merge asa, du-te la setari apel, apoi la sonerie.si ar trebui sa iti gasesti melodia printre cele pe care le are telefonul.